Pisanie prac magisterskich z socjologii, a polski rynek pracy

Pisanie prac magisterskich z socjologii jest rzeczą niełatwą. Cena jaką płacą studenci to nieraz bardzo duża ilość stresu oraz nieprzespane noce. Pytanie, które się pojawia, to czy cały ten trud może się opłacić? W artykule tym przytoczymy rozmaite perspektywy kariery, które czekają dla absolwentów socjologii.

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej, czyli pracy w zawodzie socjologa. Ogólnie to pracy w tym zawodzie nie ma zbyt wiele. Z reguły jest to praca w państwowych instytucjach. Jak wiadomo, od pewnego czasu zarobki w strefie budżetowej, nie rosną zbyt dynamicznie.

Pisanie prac magisterskich z socjologii jest rzeczą niełatwą. Warto pisać taką pracę magisterską, która będzie przydatna w naszej karierze. Wielu studentów socjologii znajduje pracę w marketingu. Nie jest w tym nic dziwnego. Badania marketingowe są bardzo zbliżone w swojej formie do badań socjologicznych. W marketingu jest wiele rozmaitych specjalizacji. Pobieżna lektura ogłoszeń o pracę pokazuje, że w marketingu jest o wiele więcej miejsc pracy, aniżeli w socjologii.

Socjolog zawsze może pracować w sprzedaży. Handlowiec jest obecnie najbardziej poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy. Świadczą o tym liczne oferty pracy. Handlowiec to np. doradca klienta, key account manager, czy też doradca handlowy. Innymi słowy, opcji pracy w sprzedaży jest naprawdę dużo.

Inną opcją pracy dla socjologa, jest praca w charakterze programisty. Obecnie szacuje się, że w całej Europie brakuje trzech milionów programistów. Nauka programowania jest bardzo tania. Wystarczy tani komputer i ebooki z internetu. Zawód programisty jest bardzo dobrze opłacany. Programiści to najbardziej poszukiwani pracownicy – obok handlowców.

Trzecim najbardziej poszukiwanym zawodem wśród polskich pracodawców jest wykwalifikowany pracownik fizyczny. Obecnie w Polsce brakuje kierowców, brukarzy czy też spawaczy.

Pisanie prac magisterskich z socjologii, a rynek pracy. Refleksje.

Pisanie prac magisterskich z socjologii jest dużym wyzwaniem intelektualnym. Cena takiej pracy jest często nie mała – jest to stres i wysiłek. Napisanie tego typu pracy, nie gwarantuje sukcesu zawodowego. Jest bardzo podobne, że to, co będziemy robić, niekoniecznie będzie związane z tym, co obecnie robimy na studiach. Ogólnie trzeba umieć dostosować się do zmieniającego się rynku pracy.

Post Author: Socjolodzy PRO

Socjolodzy PRO
Piszesz pracę licencjacką bądź magisterską socjologii? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami! Od lat skutecznie pomagamy w pracach dyplomowych z socjologii i innych przedmiotów.

Dodaj komentarz