Temat na pracę licencjacką z Socjologii – pracoholizm

Temat na pracę licencjacką z Socjologii, który często jest również poruszany w pracach magisterskich to na pewno pracoholizm. Coraz częściej to zjawisko występuje w polskim społeczeństwie. W poniższym tekście przedstawimy, jak to zagadnienie ująć w swojej pracy dyplomowej.

Tego typu licencjat z Socjologii musi zawierać przede wszystkim jasno zdefiniowane pojęcie pracoholizmu. Ogólnie można przyjąć, że pracoholizm to rodzaj uzależnienia psychicznego, które objawia się obsesyjną i wewnętrzną potrzebą pracy zawodowej kosztem życia osobistego. W rozdziale teoretycznym musisz szczegółowo wyjaśnić wszystkie kwestie teoretyczne.

Pracoholizm to świetny temat na licencjat z Socjologii.

Co ciekawe, pracoholikami stają się zwykle osoby, które cechuje perfekcjonizm. Poza tym są one często niedowartościowane, mają zaniżone poczucie własnej wartości. Określić je można jako nieśmiałe oraz obawiające się otoczenia. Można powiedzieć, że pracoholizm stanowi dla nich ucieczkę przed całym światem.

“Kto pracuje przez cały dzień, ten nie ma czasu na zarabianie pieniędzy”. John D. Rockefeller

Rozdział drugi pracy dyplomowej z reguły powinien zawierać część badawczą. Tutaj powinieneś zawrzeć Twoje badanie ankietowe, aby przedstawić skalę występowania badanego zjawiska. Próbę badawczą można by potem podzielić ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, czy też miejsce pracy. Pracoholizm najbardziej będzie pewnie widoczny pośród pracowników wielkich korporacji. To właśnie takie miejsca pracy słyną z tego, że ich pracownicy poddawani są olbrzymiej presji. Tego typu grupa zawodowa może być bardzo wartościowa dla przeprowadzanych przez Ciebie badań.

Licencjat z Socjologii może dać Tobie bardzo cenną wiedzę!

W trzecim rozdziale Twojej pracy licencjackiej z Socjologii musisz zawrzeć odpowiednie konkluzje. Warto tutaj stwierdzić, czy pracoholizm w Polsce jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym, czy też nie. Poza tym musisz omówić tutaj skutki społeczne występowania pracoholizmu. W rozdziale tym można poruszyć również sposoby przeciwdziałaniu pracoholizmowi. Warto się tu również pokusić o refleksję nad świadomością pracoholizmu wśród pracodawców. Zjawisko to dotyczy bowiem nie tylko osób, które są zatrudnione na etacie, ale również tych, które działają na własny rachunek.

Temat na pracę licencjacką z Socjologii, który jest na czasie. Pracoholizm.

Temat na pracę licencjacką z Socjologii, który jest na pewno bardzo ciekawy, to właśnie pracoholizm. Warto omówić społeczne i indywidualne konsekwencje tego zjawiska. Historia zna przypadki zapracowania się na śmierć. Warto zbadać jak popularne jest to zjawisko w Polskim społeczeństwie oraz jakie są jego konsekwencje społeczne. Zagadnienie to jest obecnie niezwykle na czasie, ponieważ konkurencja na rynku pracy jest niesamowicie ostra. Wiele osób w popada w pracoholizm widząc w nim swoją przewagę nad swoimi konkurentami na rynku pracy.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę licencjacką z Socjologii i interesuje Ciebie fachowe wsparcie, to zapraszamy serdecznie!
Licencjaty z Socjologii – pomoc

Post Author: Socjolodzy PRO

Piszesz pracę licencjacką bądź magisterską socjologii? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami! Od lat skutecznie pomagamy w pracach dyplomowych z socjologii i innych przedmiotów.

Dodaj komentarz